Kişi
Çocuk
Bebek
Promosyon Kodu
 
Rezervasyon
 
 
 
Rezervasyon

Premium Libertas Dubrovnik
Şimdi keşfedin...

Keşfetmek için kaydırın.

Dünyanın etkileyici şehirlerinden Dubrovnik, Adriyatik’in en güzel kıyılarında eşsiz bir serüven yaşamanız için sizi davet ediyor. Bu nefes kesen benzersiz deneyimde sizi, konfor ve lüksün buluşma noktası Rixos Libertas Dubrovnik ağırlıyor. Rixos Libertas Dubrovnik, Hırvatistan’da yer alan bu romantik şehrin kalbine, tarihi Eski Kent’in Büyük Kapısı'na sadece 15 dakikalık bir mesafede bulunuyor. Dubrovnik Uluslararası Havaalanı’na 18 km uzaklıktaki Rixos Libertas Dubrovnik, muhteşem deniz manzaralı konumuyla tatil serüveninizde size eşlik ediyor. Otelimizde yapacağınız eşsiz kahvaltının ardından Dubrovnik ve çevresinde gezebileceğiniz pek çok turistik ve tarihi mekân bulunmaktadır. Geziniz sırasında, tarih boyunca farklı kültürlerin yaşadığı yapıların mimari dokusundan ve şehir atmosferinden etkilenmemeniz mümkün değil. Old Town’da masal tadında bir gün geçirebilirsiniz. UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde 1979’dan beri bulunan Dubrovnik’te hem romantizmin tadını çıkarabilir hem de deniz keyfi yapabilirsiniz. Ayrıca gotik mimari ile süslü bu tarihi şehri yürüyerek keşfedebilir, dilerseniz teleferik turu da yapabilirsiniz.

Eski Şehir Surları

Rixos Premium Libertas Dubrovnik’te konaklamanız sırasında şehrin en önemli sembollerinden tarihi şehir surlarını keşfedebilirsiniz. Gün içerisinde yalnızca birkaç saatinizi ayırıp Eski Şehir Surlarını mutlaka  gezmelisiniz. Bu tarihi şehrin surlarında dolaşırken kendinizi başka bir çağdaymış ya da bir masalın içindeymiş gibi hissedebilirsiniz. Dubrovnik turunda fotoğraf makinenizi yanınıza alıp çok özel manzaraları keşfedebilirsiniz. Surlarda gezerken görebileceğiniz Dubrovnik Kalesi’ni de ayrıca ziyaret edebilirsiniz.

Stradun Caddesi

Kentin en gözde ve işlek caddelerinden Stradun Caddesi, size keşfetmek için pek çok turistik ve tarihi mekân imkanı sunuyor. Eski Kenti boydan boya saran bu cadde, büyük mağazalara, birbirinden farklı cafe ve restoranlara da ev sahipliği yapıyor. Onofrio Çeşmesi’nden başlayan bu caddedeki serüveninizde 16. yüzyıldan kalma Rönesans ve Gotik mimarinin izlerini taşıyan Sponza Sarayı’nı gezebilirsiniz. Caddede sizi selamlayan diğer bir tarihi eser, meşhur şövalye figürü ile Orlando Sütunu’dur. Dubrovnik tatilinizde gecesi ve gündüzü ayrı güzel olan Stradun Caddesi’nin ara sokaklarını da keşfetmeyi unutmayın.

Rektör Sarayı

Dubrovnik’te görmeniz gereken bir diğer tarihi yapı da Rektör Sarayı. Günümüzde tarihi müze özelliği taşıyan Rektör Sarayı, Rönesans, barok ve Gotik mimarinin bir arada bulunduğu Dubrovnik’in en özel mimari yapılarından biri. Dubrovnik turunuzda Rektörler Sarayı olarak da bilinen yapının hemen yanında yer alan Şehir Çan Kulesi’ni görmeyi de ihmal etmeyin.

Dubrovnik Katedrali

Dubrovnik’in en etkileyici tarihi yapılarından biri, Dubrovnik Katedrali’dir. 12. yüzyılda inşa edilen katedral, 17. yüzyılda meydana gelen deprem sonucu zarar görmüş ve daha sonra birkaç kez yenilenmiştir. Dubrovnik’in bu etkileyici katedrali, aynı zamanda pek çok önemli esere de ev sahipliği yapmaktadır.

St. Blaise Kilisesi

St. Blaise Kilisesi, Dubrovnik turunuzda ziyaret edebileceğiniz 18. yüzyıl barok mimarisinin en güzel örneklerinden biridir. Orjinali Romanesk tarzda 14. yüzyıla tarihlenen yapı, 17. yüzyıldaki depremde zarar gördükten sonra barok tarzda yeniden inşa edilmiştir. Luze Meydanı’nda bulunan bu kilisenin yanı sıra Dubrovnik gezinizde St. Ignatius of Loyola Kilisesi’ni ve St. Nicholas Kilisesi’ni de ziyaret edebilirsiniz.

Üç Adalar

Dubrovnik tatilinizde, limandan teknelerle ulaşabileceğiniz Koloçep Adası, Lopud Adası ve Şipan Adası sizi farklı bir deniz tatili deneyimine çağırıyor. Berrak ve turkuaz renkli deniz, palmiye ağaçları ve etkileyici doğası ile ünlü Koloçep, Şipan ve Lopud adaları gün içerisinde farklı yerleri keşfetmeniz için fırsat sunuyor. Bu adalarla beraber Korcula Adası ve Lokrum Adası da Rixos Premium Libertas Dubrovnik’te konaklamanız sırasında keşfetmeniz gereken özel yerler listenizde yer almalı!

Karadağ

Rixos Premium Libertas Dubrovnik’te konaklamanız sırasında Karadağ'a da günübirlik olarak gidebilirsiniz. Hırvatistan tatilinizde doğal güzelliği, tarihi ve denizi keşfetmek için Kotor’u mutlaka ziyaret edin. Körfezin eşsiz manzarası karşısında büyülenebilir, Kostar Kalesi’nin ihtişamını fotoğraf karelerinize yansıtabilirsiniz. Burada en gözde tatil merkezlerinden Budva’yı da gezerek tatilinizin tadını doyasıya çıkarabilirsiniz. 

Saraybosna

Mimari ve doğal güzellikler bakımından oldukça zengin olan Saraybosna’yı da Rixos Premium Libertas Dubrovnik konaklamanız sırasında ziyaret edebilirsiniz. Hırvatistan tatilinizde ünlü Saat Kulesi ve Latin Köprüsü’nü gezebilirsiniz. Dinleri harmanlayan yapısıyla katedrali, sinagogu ile Hüsrev Bey Camii’ne gidebilirsiniz. Saraybosna’dan Split’e yolculuk yapıp ardından Mostar’a uğrarsanız ünlü Mostar Köprüsü’nü de keşfedebilirsiniz.

 

Premium Libertas Dubrovnik'den Kareler

  • Rixos Premium Libertas Dubrovnik
  • Rixos Premium Libertas Dubrovnik
  • Rixos Premium Libertas Dubrovnik
  • Rixos Premium Libertas Dubrovnik
 
Yükleniyor